Kubatovy slavnosti 2014 - Oranžový rok 2014 - Oranžový rok - Fotogalerie - Obec Dívčice

Obec Dívčice

Kubatovy slavnosti 2014

Kubatovky 2014

Letošní slavnosti odhalení pomníku Jakuba Kubaty se nesly ve zvlášť slavnostním duchu, protože se jednalo už o 110. výročí od doby, kdy byla socha místní legendy vztyčena. Netradičně byla oslava rozdělena na dvě stanoviště. Jedno přímo u pomníku a druhé na Zbudovské návsi. A bylo se na co dívat. Vyhrávala dechová hudba i country kapela, pro děti bylo přichystáno divadelní představení, skákací hrady a tvořivá dílna. Zpestření zajistil taneční soubor Furiant a Pištínští Baráčníci. Večerním programem provázel oblíbený DJ a proběhlo vystoupení tolik utajované ohňové show. A kdo chtěl, mohl se nechat od jednoho stanoviště k druhému dopravit obecním mikrobusem nebo koňským povozem.

Pokud pominu noční bouřku, která beztak velkou část návštěvníků od pokračující zábavy neodradila, tak nám počasí přálo, jídla i pití bylo habaděj. Doufám, že se vám slavnost líbila, a že se na jejím 111. ročníku opět setkáme.

Akci připravil a organizoval Svazek obcí Blata pod záštitou ČEZ JE Temelín a Jihočeského kraje. Srdečně děkuji všem, kteří s přípravou a organizací pomohli.

Radek Livečka starosta 

odkaz na reportáž a fotografie v Temelínkách

 

 

Dnes je: 20.04.2019

Svátek slaví: Marcela
Aktuality

Velikonoční soutěž v Infocetru JETE
více
Revize a čištění komínů v obci
více
Návrh závěrečného účtu Obce Dívčice za rok 2018
více
Informace o počtu a sídle volebních okrsků
více
Opatření obecné povahy
více
Ukliďme svět - ukliďme Česko
více
Oznámení o záměru Obce
více
Volby do Evropského parlamentu
více